Je základom všetkých masáží, zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov. Pomáha uvoľniť stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Prináša celkové fyzické uvoľnenie a oddych. Má blahodárny vplyv pri prevencii chorôb, odstraňuje únavu, zvyšuje telesnú výkonnosť pohybového aparátu, poúrazových a pooperačných stavoch, poruchách lymfatického systému. Dochádza k zmenšovaniu nezápalových opuchov. Zlepšuje sa svalová výživa a podporuje krvný obeh.
Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva – napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Okrem toho, dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia.
Túto masáž poskytujeme v našom salóne najčastejšie, okrem iných blahodárnych účinkov budete od nás odchádzať príjemne zrelaxovaní.
Je to sústava masážnych hmatov, ktoré vykonáva masér na tele klienta s liečebným alebo preventívnym účinkom. Masáž vyvoláva v tele miestne a celkové reakcie. Vplyvom masáže dochádza k vyprázdňovaniu povrchových žíl a lymfatických ciest, zvyšuje sa prekrvenie, zlepšuje sa prísun živín, kyslíka a ochranných látok a naopak, urýchľuje sa odstraňovanie škodlivín a únavy. Zlepšuje činnosť svalov a tkanín, znižuje sa bolestivosť. Je indikovaná pri reumatických, neurologických, ortopedických, poúrazových a pooperačných stavoch, ale i pri niektorých ochoreniach dýchacieho ústrojenstva, funkčných porúchách a pri rekonvalescencii.
Indikácie:
Masáž sa odporúča prakticky každému, kto nemá niektoré z kontraindikovaných ochorení. Slúži na uvoľnenie stuhnutého svalstva, bolestivé kontraktúry (skrátenie svalu a väzív), je vhodná aj ako príprava na liečebný telocvik. Okrem toho sa odporúča aj pri rekonvalescencii po ťažkých chorobách, pri chronických reumatických ochoreniach, pri hemiplegii a paraplegii, pri niektorých úrazoch a operáciách, pretože urýchľuje vstrebávanie výronov krvi a hojenia rán, pri ochoreniach pohybového aparátu.
Kontraindikácie:
Masáž je nevhodná pri horúčkovitých, akútnych zápalových a infekčných ochoreniach, alebo keď ide o stavy, kde je podozrenie, že by o takéto stavy mohlo ísť. Neodporúča sa pri stave mimoriadnej únavy alebo vyčerpania, nádorových ochoreniach (len so súhlasom ošetrujúceho lekára), pri krvácavých ochoreniach, pokročilej ateroskoleróze, pokročilej osteoporóze, ochoreniach žlčníka a močových ciest. Masáž nie je vhodná ani pri pooperačných stavoch v dutine brušnej a hrudníku, či pri varixoch dolných končatín. Pacienti s ochoreniami chrbtice, predovšetkým krčného alebo bedrového úseku by mali vhodnosť klasickej masáže konzultovať s lekárom. Vo vlastnom záujme je však vhodné ešte pred masážou informovať maséra, ak trpíte nejakým chronickým ochorením. Hoci by aj nešlo o kontraindikované ochorenie, masér môže masáž prispôsobiť vášmu zdravotnému stavu.

Good blog post. I definitely love this site. Keep it up!